Jestem Polakiem

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  9 listopada uczniowie z klasy 1b spotkali się z panem Dariuszem Gaczyńskim – starszym chorążym 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Dowiedzieli się na czym polega praca żołnierza w czasie pokoju w naszym kraju. Obejrzeli zdjęcia przedstawiające wyposażenie, sprzęt i wojskowe pojazdy. Mieli okazję zobaczyć mundur galowy, w który ubrany był zaproszony gość, a także przymierzyć  różne elementy munduru polowego.

W tym dniu uczniowie przypięli do swoich ubrań biało-czerwone rozety wykonane 5 listopada w Miejskiej Bibliotece w Kożuchowie, a o godzinie 11:11 przyłączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i wspólnego śpiewania hymnu  narodowego.

Monika Szczepańska