Jesienna wycieczka

20 października 2016 roku uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie wybrali się na wycieczkę do najpiękniejszych zakątków Karkonoszy . Zwiedziliśmy Szklarską Porębę – Mineralogiczną Stolicę Polski – Wodospad Szklarki – najczęściej odwiedzany wodospad w Kotlinie Jeleniogórskiej, oraz Wodospad Kamieńczyk – jest to najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach, jego wysokość wynosi 27 metrów. Wody Kamieńczyka spadają trójstopniową kaskadą do wąwozu o długości 100 metrów, szerokości 8 metrów i głębokości 30 metrów. Przed zejściem do wodospadu każdy dostał specjalny kask.

Po zaopatrzeniu się w pamiątki na licznych stoiskach, ruszyliśmy do Świeradowa Zdroju–jednego z najbardziej znanych i najpiękniejszych uzdrowisk Dolnego Śląska. W Domu Zdrojowy z  krytą halą spacerową odbyła się degustacja wód mineralnych. W Parku Zdrojowym przy fontannie dotykając złotego grzbietu żaby, każdy mógł zapewnić sobie bogactwo na przyszłość.

Następnym etapem naszych wędrówek  był Zamek Czocha, który już od XIII wieku góruje nad okolicą. Zobaczyliśmy tajne przejścia, loch głodowy oraz głęboką studnie o której do dnia dzisiejszego krążą liczne legendy. To tutaj kręcono komedie „Gdzie jest generał” oraz serial telewizyjny “Tajemnica Twierdzy Szyfrów”.

Zmęczeni, pełni wrażeń przy licznych konkursach prowadzonych przez pilota wycieczki i własnym śpiewie bezpiecznie  wróciliśmy do Kożuchowa.