Jak wygląda pałac Królowej Śniegu?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć 23 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 2c ze swoimi rodzicami. Zgromadzeni w szkolnej świetlicy uczestniczyli w literacko – plastycznych warsztatach.

Na początku spotkania każdy rodzic odczytywał głośno fragment baśni J. Ch Andersena pt.: „Królowa Śniegu”. W ten sposób dzieci poznały przygody dwójki małych przyjaciół – Kaya i Gerdy. Wprowadzeni w zimowy nastrój przystąpili do twórczego działania. Na granatowych kartonach dorośli z ze swoimi dziećmi tworzyli zimowe budowle.  Wykorzystując przede wszystkim materiały w białych kolorach o zróżnicowanej fakturze stworzyli piękne lodowe pałace. Nawet Królowa Śniegu miałby kłopot z wyborem najpiękniejszego. Prace pokazały siłę wyobraźni i ogrom rodzinnych talentów. Najważniejszy jednak w tych zajęciach był wspólnie spędzony czas z książką. Wszystkim dopisywał doby humor. W nagrodę na dorosłych czekała kawa, na dzieci sok i woda oraz czekoladowe pierniki. Niezwykłe dzieła plastyczne można podziwiać na szkolnym holu.

M. Szczepańska