Jak to „gzuby” trykające koziołki podziwiali…

Dnia 06.05.2019 roku odbyła się szkolna wycieczka do Poznania, w której uczestniczyli uczniowie klasy IVA  oraz IVC. Wyjazd wspólnie zorganizowały wychowawczynie klas czwartych– p. Marta Charęza oraz p. Justyna Molenda przy współpracy z rodzicami.

Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z gwarą poznańską i tradycją wypieku rogali świętomarcińskich. Wszyscy uczestnicy zdobyli zaszczytny tytuł czeladnika, biorąc udział w ciekawych warsztatach w Rogalowym Muzeum. Centralnym punktem programu było tradycyjnie zwiedzanie starówki i podziwianie trykających się koziołków przy dźwiękach hejnału w samo południe. Ponadto dzieci odwiedziły poznańskie zoo, jechały kolejką  i zaznały atrakcji toru saneczkowego na Malcie.

Humory wszystkim dopisywały – a z wycieczki „mele” i „szczuny” oprócz pysznych rogali  i różnych „dynksów” przywieźli garść klasowych wspomnień.

Justyna Molenda