Ilustracja do „Calineczki”

Uczniowie klas drugich w kwietniu omawiali baśń H. Ch. Andersena pt.: „Calineczka”. Zrodził się wówczas pomysł, by ilustracje wykonywane do tej lektury wyjątkowo ocenili rodzice podczas spotkania z wychowawcami. Uczniowie nie wiedzieli, że tworzą dzieła na konkurs plastyczny. Wyeksponowane na klasowych tablicach anonimowe, ponumerowane dziecięce prace podziwiali zebrani rodzice, mogli przydzielić I, II i III miejsca. Jakież było zdziwienie, kiedy niektórym rodzicom udało się wytypować pracę swojego dziecka… I tak w klasie 2a, rodzice wybrali i przyznali I miejsce Agacie Paskal, II miejsce Aleksandrze Mieluch i III miejsce Marcelinie Piaseckiej. W klasie 2b – I miejsce przyznano Denisowi Żądło, II miejsce Lenie Piotrowskiej i III miejsce Karolinie Jasiewskiej. W klasie 2c,  najbardziej spodobała się praca Zofii Iskry, II miejsce zajęła Liliana Bojanowska i III miejsce Wiktoria Prus. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy.

B.Zegzuła, M. Świtalska i M. Szczepańska