Idziemy do ZOO

Wrocław przywitał nas dobrą na zwiedzanie pogodą, bez deszczu i nie za gorąco. ZOO pokazało nam różnorodne oblicza. Podziwialiśmy ogromną ilość odmian i gatunków zwierząt, ptaków, ryb, przepiękną rafę koralową, oraz bujną roślinność. Zachwyciło nas Afrykarium ze swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Uczestniczyliśmy w karmieniu żółwia pustynnego. Pani, która jest opiekunem tych zwierząt opowiedziała nam o jego cechach charakterystycznych, odżywianiu i występowaniu w naturze. Dowiedzieliśmy się, że w ogrodach zoologicznych spotykany jest rzadko. W Polsce znajduje się cała hodowla jedynie we Wrocławiu.  Był też czas na „małe co nie co”.  Zdążyliśmy również przemierzyć alejki Ogrodu Japońskiego. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody dla uczniów klasy 3b i 2a. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

I. Hajder

M. Świtalska