Hohoho… czyli świąteczne konkursy w Szkole Podstawowej nr 2!

Jak co roku Zespół Językowy działający w Szkole Podstawowej nr 2 w Kożuchowie zorganizował świąteczne konkursy. Tegoroczna edycja konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy (der Adventskalender), została poszerzona o konkurs na świąteczną skarpetę na prezenty (Christmas stockings). W związku z pandemią konkurs przeprowadzono online. Dzieci przesyłały zdjęcia wykonanych kalendarzy i skarpet świątecznych do organizatorów. I choć narady jury również zorganizowano w formie online, obrady były równie burzliwe, co podczas tradycyjnych spotkań w szkole.

Wśród kalendarzy adwentowych dominowały bajkowe kalendarze, eko-kalendarze i kalendarze „z jajem”, czyli na wesoło. Ostatecznie zwyciężyli następujący uczniowie:

  1. miejsce – Jagoda Wojciechowska (6C)
  2. miejsce – Hanna Malczyk (2B)
  3. miejsce – Wojciech Pronkiewicz (3A)

Wyróżnienia otrzymali Kinga Kortz (4B), Nadia Sztonyk (6A) oraz Szymon Gutowski (6C).

 

W konkursie na świąteczną skarpetę liczyła się przede wszystkim kreatywność i pomysłowość, samodzielność  i jakość wykonania pracy. Jury wytypowało następujących laureatów:

  1. miejsce ex aequo – Wiktor Biadała (2B) i Zuzanna Biadała (7A)
  2. miejsce – Kacper Łukasiewicz (2B)
  3. miejsce – Aleksander Gutowski (6C)

Ponadto wyróżnienia otrzymali Gabriela Bogusz (IA), Michał Pokorski (4B) oraz Zuzanna Nowak (8A)

Mamy nadzieję, iż przygotowane przez uczniów kalendarze i świąteczne skarpety nie tylko będą stanowiły piękną dekorację domu, ale również wkrótce wypełnią się  smakołykami i prezentami, czego Wszystkim dzieciom życzymy!

Zespół Językowy

SP nr 2 w Kożuchowie