Grzybobranie 3a

W sobotę 10 października uczniowie klasy 3a z rodzicami i wychowawczynią wybrali się na grzybobranie do stanicy myśliwskiej w Studzieńcu. Królową grzybobrania została Zuzia Nowak wraz z rodziną. Zebrali wspólnie 27 podgrzybków. Największy okaz znalazł Mikołaj Jasiewski. Pani Irenka przeprowadziła lekcję przyrodniczą w terenie na temat warstwowej budowy lasu, a pan Krzysztof-myśliwy z Koła Łowieckiego “Tur” w Nowej Soli opowiedział o zwierzynie, którą można spotkać w pobliskich lasach. Każdy mógł obejrzeć i wziąć do ręki poroże jelenia i kozła oraz szable dzika. Potem odbył się turniej sportowy przygotowany i przeprowadzony przez panią Renatkę-mamę Igi. Rywalizacja była zacięta, ale fair play.Zakończyła się remisem. Był też czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Każdy mógł spróbować pieczonej kiełbasy z dzika. Na koniec wszyscy udali się do zagrody, w której mogli podziwiać i karmić daniele. Grzybobranie zorganizowane z inicjatywy rodziców i wychowawcy było udane. Dzieci i rodzice miło spędzili sobotnie popołudnie. Następne wspólne spotkanie w stanicy w maju na pikniku wiosennym.