Grudniowe poranki z bajkami i baśniami

Od 11 do 18 grudnia uczniów klasy 1b odwiedzali ich rodzice. W ramach porannych spotkań czytali dzieciom bajki i baśnie, których nie znali i nigdy jeszcze nie słyszeli.

Rodzice urozmaicili czytelnicze wizyty. Pan Dariusz Gaczyński grał na gitarze, prowadził zabawy i śpiewał z uczniami. Pani Aldona Haniszewska podarowała dzieciom cukierki, ale także przyniosła dla każdego pastę do zębów i przeprowadziła  pogadankę na temat konieczności ich systematycznego mycia. Dzieci wsłuchiwały się w piękne czytanie książek przez pana Tomasza Śmigiel, panią Annę Tomasiewicz-Kopel i panią Ewelinę Paul.

Przygody literackich bohaterów wywoływały wiele emocji, były chwile smutku, a także radości. Literatura dziecięca kryje w sobie wiele mądrości, które warto stosować w codziennym życiu. Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i zachęcamy do codziennych spotkań przy książce.

Monika Szczepańska