Godzina dla ZIEMI!

Dziś, w  sobotę, 27 marca o godzinie 20:30, już po raz 14 odbędzie się globalna akcja Godzina dla Ziemi. Akcja ta związana jest z zieloną polityką a stworzona została przez World Wide Fund of Nature.  Odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Tego dnia, o godzinie 20:30, na całym świecie miliony ludzi i instytucji zgaszą na godzinę światło, by pokazać, że przyszłość planety nie jest im obojętna.

Zapraszam do tej akcji dzieci, rodziców, pracowników i sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie. W tym roku akcja skupia się na sytuacji morza Bałtyckiego. Tegoroczną akcję obchodzimy pod hasłem “Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”.

Każdy z nas może na jedną godzinę zgasić światło, nie korzystać z telefonu komórkowego, nie włączać telewizora, komputera, nie korzystać ze światła, pomyśleć o naszym codziennym życiu i ekologii. Może uda się Nam zacząć oszczędzać energię elektryczną i dbać o dobrostan Ziemi.

Na finał akcji Godzina Dla Ziemi WWF, 27 marca o 20:30 w symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, zgaście światło!

Marta Mioduszewska