,,FOTKA Z TERENU“

DNI JĘZYKA OJCZYSTEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W KOŻUCHOWIE
,,FOTKA Z TERENU“

Tegoroczne nietypowe obchody Dni Języka Ojczystego w naszej Szkole zaowocowały m.in. szeregiem różnych działań artystycznych. Prezentujemy dziś jedno z nich, związane z postacią naszej Noblistki – Wisławy Szymborskiej. Zadanie zaproponowane naszym uczniom zatytułowaliśmy:,, Fotka z terenu”. Czy rzeczywiście tak nobliwa osoba jak Wisława Szymborska tropiła z aparatem absurdy rzeczywistości? Ależ tak! Zawdzięczamy jej zdjęcia chociażby tablic miejskich ze śmiesznymi nazwami miejscowości.

Zadanie, które zaproponowaliśmy naszym uczniom polegało na odnalezieniu kożuchowskiej ulicy o ciekawej, zaskakującej bądź śmiesznej nazwie, wykonaniu zdjęcia na tle nazwy tej ulicy i zaprezentowaniu jej w dowolny, wymyślony przez siebie sposób.

Kreatywność naszych uczniów nie zna granic! Dziękujemy Wam za chęci, zaangażowanie, pomysłowość a Rodzicom za wsparcie i pomoc.