Festiwal gier historycznych

Drodzy Uczniowie,

nowy rok szkolny się rozpoczął więc startujemy z innowacją historyczną. Przedstawiamy wam „Festiwal gier historycznych”. Co to takiego? Raz w miesiącu przez cały rok szkolny na stronie internetowej będzie pojawiała się recenzja gry komputerowej, której akcja dzieje się podczas konkretnych wydarzeń historycznych.  Wiemy że gry to dla wielu z was  sposób na spędzanie wolnego czasu więc postaramy się przybliżyć wam tytuły, z których możecie po prostu uczyć się historii. Projekt ma na celu rozwijanie waszej wiedzy historycznej, zaciekawienie was poszczególnymi wydarzeniami historycznymi oraz zachęcenia was do sięgania po wartościowe gry wideo. „Festiwal gier historycznych” zostanie zakończony w czerwcu 2022 roku kiedy to przeprowadzony zostanie quiz z wiedzy o recenzowanych tytułach. Uczniowie, którzy zajmą 1,2 i 3 miejsce zostaną nagrodzeni kluczami do wcześniej opisywanych gier. Zachęcamy was do śledzenia naszej strony, czytania recenzji a na koniec – do walki o nagrody!

Nauczyciele historii: Krystyna Kubów i Mateusz Czerwiński.