„Festiwal gier historycznych” – wrzesień 2021. Recenzja gry WARSAW

Moi Drodzy zapraszamy do pierwszej recenzji z cyklu „Festiwal gier historycznych”. W tym miesiącu polecamy grę WARSAW. Jest to tytuł w którym wcielicie się w rolę dowódcy oddziału biorącego udział w Powstaniu Warszawskim które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Heroiczna walka Powstańców o wolność stolicy trwała 63 dni. Zakończyła się 2 października 1944 roku. Swoją przygodę w grze rozpoczniecie w pierwszym dniu Powstania z grupą trzech Powstańców. Zadaniem waszego oddziału będzie zdobycie broni i bezpieczne dotarcie do bazy wypadowej. Następny krok to rekrutacja nowych członków drużyny, którymi oprócz żołnierzy będą cywile (kobiety, mężczyźni, młodzież i starcy). Mimo że większość z nich trzyma bron po raz pierwszy, wszyscy są zdeterminowani do walki z niemieckim okupantem o ocalenie swojego miasta. W trakcie gry nie raz będziecie musieli wykazać się sprytem. Wykorzystujcie umiejętności swoich podkomendnych do zdobycia przewagi nad wrogiem. Wciągajcie niemieckie oddziały w pułapki, wysadzajcie przeszkody, zapędzajcie przeciwników w miejsca w których wasz przemyślany atak będzie miał najlepszy efekt. Aby przetrwać regularnie przeszukujcie niemieckie skrytki i zbrojownie, znalezioną bronią i amunicją zarządzajcie tak aby wasi bohaterowie byli odpowiednio wyposażeni do starć z okupantem. Awansujcie też Powstańców którzy z czasem zdobędą coraz bardziej przydatne w starciach umiejętności i stworzą skuteczną zgraną drużynę. Poruszać się będziecie na szczegółowo odwzorowanej mapie Warszawy z 1944 roku. Przemykajcie uliczkami i tajnymi przejściami, przedzierajcie się przez ruiny i przeszkody. Patrolujcie ocalałe ulice i wykonujcie rozkazy dowództwa, odkrywając jednocześnie fakty z przeszłości swoich bohaterów. Wpływając na losy Powstania, na dobre wsiąkniecie w historię miasta, które przeżyło własną śmierć.

Najważniejsze cechy gry:

– Taktyczna turowa gra RPG osadzona w realiach II Wojny Światowej, z wieloma unikalnymi bohaterami, zarządzaniem umiejętnościami i zasobami.

– Rozbudowany, taktyczny system walki z szerokim wachlarzem zdolności, broni i umiejętności postaci.

– Bogata warstwa fabularna oparta o odkrywane w miarę postępów pasjonujące historie poszczególnych bohaterów; wydarzenia historyczne i fabularyzowane wplecione w grę i dopasowane czasem i miejscem do indywidualnego stylu rozgrywki.

– Nieliniowy przebieg gry, dzięki czemu rozwój sytuacji jak i zakończenie jest całkowicie w rękach gracza.

Na zachętę również trailer gry oraz kilka screenów z rozgrywki.

Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=QpUWUURbDxA

 

Pozdrawiają historycy Krystyna Kubów oraz Mateusz Czerwiński.