„Festiwal gier historycznych” – październik 2021

Recenzja gry Valiant Hearts: The Great War

Moi Drodzy zapraszamy do kolejnej recenzji z cyklu „Festiwal gier historycznych”. W tym miesiącu polecamy grę Valiant Hearts: The Great War. Jest to wzruszająca gra przygodowa osadzona w czasach I wojny światowej. Wcielicie się w czterech bohaterów: francuskiego farmera zmuszonego do służby w wojsku, amerykańskiego ochotnika, belgijską sanitariuszkę, próbującą odszukać zaginionego ojca oraz niemieckiego piechura, którego rozdzielono z rodziną. Czynnikiem który połączy wszystkich bohaterów będzie dobrotliwy pies. Wasza przygoda toczyć się będzie na przestrzeni lat 1914-1918 w różnych okresach chronologicznych. Znajdziecie się w zielonych lasach francuskiej prowincji, tonących w błocie okopach czy pokrytych śniegiem polach. Weźmiecie udział w historycznych starciach Wielkiej Wojny takich jak bitwa nad Marną czy bitwa nad Sommą. Niepowtarzalna przygoda w której weźmiecie udział inspirowana była autentycznymi listami żołnierzy walczących w I wojnie światowej.

Najważniejsze cechy gry:

– Wzruszająca gra przygodowa osadzona w realiach I wojny świtowej.

– Fabuła oparta na listach żołnierzy walczących w Wielkiej Wojnie.

– Czterej grywalni bohaterowie to cztery fascynujące historie.

– Zróżnicowana rozgrywka (sekwencje zręcznościowe, logiczne i  skradane).

– Przepiękna rysowana grafika przypominająca komiks.

Na zachętę również trailer gry oraz kilka screenów z rozgrywki. (Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=sAc1t8XQh6I)

Pozdrawiają historycy Krystyna Kubów oraz Mateusz Czerwiński.