„Festiwal gier historycznych” – kwiecień 2022

Recenzja gry Through the Darkest of Times

Moi Drodzy przed wami już szósta recenzji z cyklu „Festiwal gier historycznych”. W tym miesiącu polecamy grę Through the Darkest of Times. Akcja gry rozpoczyna się w 1933 roku kiedy do władzy w Niemczech dochodzą naziści. Jako gracze będziecie przewodzić niewielkiej komórce berlińskiego ruchu oporu – grupie zwyczajnych ludzi, którzy nie potrafią stać z założonymi rękami gdy w ich państwie rodzi się dyktatura. Waszym celem będzie partyzancka walka z reżimem – dystrybucja ulotek z informacjami o prawdziwych zamiarach nazistów, malowanie haseł na ścianach, sabotaż, uzyskiwanie informacji i rekrutacja nowych zwolenników. Wszystkie te zadania będziecie wykonywać w ukryciu, ponieważ w przypadku wykrycia przez siły rządowe członkowie waszej grupy znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Through the Darkest of Times to gra strategiczna skupiająca się na przedstawieniu ponurego klimatu epoki i rzeczywistych problemów, z którymi musieli się mierzyć zwykli mieszkańcy III Rzeszy. Wasza niewielka grupa bojowników ruchu oporu nie zmieni co prawda wyniku wojny ani nie powstrzyma nazistowskich zbrodni, ale zrobi wszystko, by ocalić możliwie jak najwięcej ludzkich istnień i jak najmocniej przeciwstawić się okrutnej ideologii wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe.

Tradycyjnie na zachętę również trailer gry oraz kilka screenów z rozgrywki.

Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=PATk-zo1RGM

Pozdrawiają historycy: Krystyna Kubów oraz Mateusz Czerwiński.