„Festiwal gier historycznych” – grudzień 2021

Recenzja gry 11-11 Memories Retold

Moi Drodzy przed Wami kolejna recenzji z cyklu „Festiwal gier historycznych”. W tym miesiącu polecamy grę 11-11 Memories Retold. Akcja tego tytułu toczy się w trakcie I wojny światowej. Wcielicie się w dwóch bohaterów, którzy tytułowego 11 listopada 1916 roku podejmują decyzję o wyruszeniu na front, przyświecają im jednak odmienne cele. Harry (młody kanadyjski fotograf) zamierza w ten sposób zaimponować swojej ukochanej, zaś Kurt (niemiecki technik) chce za wszelką cenę odnaleźć swojego zaginionego w akcji syna.
W trakcie rozgrywki ich losy będą się wzajemnie przeplatały, a decyzje podejmowane przez was będą miały ogromny wpływ na fabułę. W 11-11: Memories Retold akcję ukazano
z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie zabawy zajmiecie się przede wszystkim eksploracją lokacji oraz prowadzeniem rozmów z postaciami neutralnymi. Poza tym od czasu do czasu rozwiążecie proste zagadki środowiskowe, wejdziecie w interakcję z elementami otoczenia czy przejdziecie proste sekcje zręcznościowe. Najbardziej wyróżniającą cechą gry jest oryginalna stylistyka trójwymiarowej grafiki, upodabniająca ją do malowidła.

Tradycyjnie na zachętę również trailer gry oraz kilka screenów z rozgrywki.

Pozdrawiają historycy – Krystyna Kubów oraz Mateusz Czerwiński.

Link do trailera: https://www.youtube.com/watch?v=uFjuBSfH3BE