Europejski Dzień Języków Obcych

W związku z przypadającym na 26.09.2021 Europejskim Dniem Języków Obcych, zespół językowy przygotował szereg konkursów, zabaw i atrakcji, mających na celu przybliżenie uczniom różnorodności językowej Europy, wielości kultur i etnicznych odrębności. W związku z powyższym uczniowie klas I-III tworzyli słowniczki obrazkowe „Picture dictionary”, prezentujące słowo w graficzny sposób, uczniowie klas IV-VI przygotowali plakaty pod hasłem „English around us”, udowadniając, że język angielski towarzyszy nam na każdym kroku, natomiast uczniowie kl. VII-VIII zmierzyli się w biegającym dyktandzie w j. angielskim, tzw. „Running dictation” oraz łamali sobie język, próbując poprawnie przeczytać językowe łamańce. Dodatkowo uczniowie klas starszych grali w grę „5 seconds”, odpowiadając w błyskawicznym tempie na pytania w j. angielskim oraz zmierzyli się w grze Kahoot z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Na koniec zaśpiewali piosenkę „Dance Monkey” w 27 językach. Nasi uczniowie zostali również poddani sondzie, w ilu językach potrafią się przywitać i powiedzieć „Kocham Cię”. Jak się okazało, dzieci po raz kolejny stanęły na wysokości zadania, udowadniając, że nie takie obce są im języki obce.

Zespół Językowy