Edukacyjna wycieczka klas ósmych

1 października 2021 roku uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie odbyli autokarową wycieczkę edukacyjną. Podczas tej wycieczki mogli się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków.

Zwiedzili „Zamek Czocha”, który już od XIII wieku góruje nad okolicą. Zobaczyli tajne przejścia, loch głodowy oraz głęboką studnię, o której do dnia dzisiejszego krążą liczne legendy. To tutaj kręcono komedie „Gdzie jest generał” oraz serial telewizyjny “Tajemnica Twierdzy Szyfrów”. Z „Zamku Czocha” przejechali do uzdrowiska Świeradów Zdrój – malowniczego miasteczka, którego atrakcją jest Dom Zdrojowy z przepiękna, jedną z największych w Polsce krytych hal spacerowych. Następnym punktem programu była Szklarska Poręba – mineralogiczna stolica Polski w której zobaczyli Wodospad Szklarki – najczęściej odwiedzany wodospad.

Dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie podczas przejazdów uczniowie mogli obserwować  i podziwiać piękno gór, a także słuchać opowieści historycznych, które przekazywał przewodnik.

To był bardzo udany dzień. Panowała miła atmosfera. Uczniowie zobaczyli wiele interesujących miejsc i zrobili sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli odwiedzić inne interesujące miejsca naszego pięknego kraju.