Dzień Świętego Patryka

Dnia 16.03.2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Obchody tego święta przygotowały nauczycielki języka angielskiego – p. Marcela Adam i p. Justyna Molenda. Tego wyjątkowego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele (a nawet Pani Dyrektor!) ubrali się na zielono. W holu szkoły została przygotowana wystawa poświęcona tradycjom i obrzędom Dnia Świętego Patryka. Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie mogli wysłuchać prezentacji o Irlandii i obchodach tego święta w Irlandii i na świecie. Ponadto uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym Irlandii i postaci Świętego Patryka. Uczniowie klasy 7B pokusili się nawet o zatańczenie irlandzkiego tańca. To zielone święto na pewno na stałe zagości w kalendarzu imprez naszej szkoły. Kto wie, może za rok uda nam się odnaleźć legendarny skarb Leprechauna?

 

Zespół językowy