Dzień Naleśnika 2020… czyli rywalizacja na słodko!

Dnia 25.02.2020 w Szkole Podstawowej nr 2 uroczyście obchodzono „The Pancake Day”, czyli „Dzień Naleśnika”. Święto, będące odpowiednikiem naszego „Tłustego Czwartku” stanowi żartobliwe zakończenie karnawału na Wyspach Brytyjskich. Chcąc przybliżyć uczniom tę ciekawą tradycję,  Zespół Językowy przygotował dla uczniów nie lada gratkę. Uczniowie wszystkich klas ścigali się w „biegu z naleśnikiem”, uzbrojeni w patelnię i fartuszek. Najlepsze w swoich kategoriach wiekowych okazały się być klasy IIB, IVA, VIB oraz VIIIB. Ponadto wyłoniono Mistrzów Patelni w „Podrzucie Naleśnika Techniką Dowolną”. Tu bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Hasiów z kl. VIII B, który w czasie dwóch minut podrzucił naleśnik aż 229 razy. II miejsce zajął Karol Witkowski z kl. VIIB, a III Tomasz Paluch z kl. VA. Na koniec imprezy wszyscy uczniowie mieli okazję spróbować wyśmienitych naleśników, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Zespół Językowy