Dzień Języka Ojczystego

 21 lutego obchodziliśmy  Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała gazetkę zawierającą kłopotliwe wyrazy w dwóch formach. Jeden oczywiście był poprawny a drugi nie. Uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić i przekonać się, która forma jest właściwa. Mieli na to kilka dni, ponieważ poprawne odpowiedzi pojawiły się dopiero rano – 21 lutego.

Co warto przeczytać?

             W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeprowadzono ankietę wśród uczniów dotyczącą tego, czym kierują się przy wyborze książek do czytania. Na drugim miejscu znalazły się propozycje książek polecane koleżanki i kolegów. Aby zachęcić innych do czytania, w ramach lekcji bibliotecznych uczniowie uzupełniali karty książek, które chcieliby polecić innym. Karta taka zawierała informacje o tym kto jest autorem, tytuł książki, ilustrację i krótki opis – co było interesujące i dlaczego warto ją przeczytać. Najciekawsze pracy wyeksponowane zostały na szkolnym korytarzu. Gazetka cieszy się zainteresowaniem, ponieważ w czasie przerw można zauważyć stojących przy niej i czytających uczniów. Są też i tacy, którzy przyszli do biblioteki by wypożyczyć książkę, którą zaproponowali im ich rówieśnicy.