DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO, CD.

Wyklejanki, kolaże a może … memy?

W ramach projektu przygotowanego z okazji Dnia Języka Ojczystego, uczniowie naszej szkoły mogli poznać różne oblicza naszej szacownej Noblistki. Mało kto wiedział, że pani Wisława Szymborska miała wyjątkowe poczucie humoru i sama wykonywała kartki dla znajomych i przyjaciół. Tworzyła te zabawne kolaże mając do dyspozycji wycinki z gazet, klej i nożyczki.

Dzisiaj prezentujemy Wam kolejne prace uczniów przygotowane w ramach tego projektu. Są to tylko wybrane kolaże wykonane wzorem naszej Noblistki. Pomysłowości, poczucia humoru oraz dystansu do otaczającego świata i bieżących wydarzeń nie można odmówić ich twórcom. Gdyby nie to, że zostały wykonane tak samo jak robiła to pani Szymborska kilkadziesiąt lat temu, śmiało moglibyśmy je nazwać memami.

Wszystkie prace można będzie obejrzeć na wystawie w szkole już wiosną. Zapraszamy i dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie.