Dzień Głośnego Czytania

29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca i właśnie z tej okazji odbyły się zajęcia czytelnicze dla młodszych uczniów naszej szkoły. Podczas tego wydarzenia uczniowie słuchali informacji nt. promocji zdrowego stylu życia i zapobiegania chorobom układu krążenia. W trakcie zajęć pani pielęgniarka Magdalena Durys zapoznała uczniów z przyrządami służącymi do badania prawidłowej pracy serca.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z panią Joanną Berger wykonali piękny plakat promujący prawidłowe zachowania i zdrowy styl życia. Natomiast starsi uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami czytali teksty literackie, miedzy innymi bajki Stanisława Lema – patrona roku 2021.