DZIEŃ DZIECKA W ZOO

Uczniowie klas trzecich tegoroczny Dzień Dziecka spędzili we wrocławskim ZOO. Podróż rozpoczęła się z przygodami. Ogromna ulewa,  spóźniony autobus i wielu przemoczonych do suchej nitki np. pan kierowca. Potem już tylko było lepiej. Piękna pogoda we Wrocławiu, brak kolejek do kasy i w Afrykarium  wynagrodziło wszystkim wcześniejsze niedogodności. Najpierw uczniowie zwiedzili Afrykarium. Podziwiali tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Duże zainteresowanie wzbudził mały rekin i mnóstwo płaszczek, a także żółw morski. Niedaleko wypoczywał mały hipopotam ze swoją mamą. W całym obiekcie panował afrykański klimat.

Po wyjściu z Afrykarium w grupach dzieci odwiedzały  inne zwierzęta zamieszkujące ZOO. Bardzo podobały  się wszystkim żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały po wybiegu oraz para olbrzymich słoni, a także rodzina małp. Niestety nie udało się zobaczyć lwów w pełnej okazałości, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę i wylegiwały się na piasku. Po zwiedzeniu ogrodu zoologicznego wszyscy odpoczęli w przepięknym Ogrodzie Japońskim. Nadszedł czas na powrót i znowu Kożuchów powitał uczestników wycieczki deszczem.