Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

8 maja biblioteka szkolna obchodziła swoje święto. Nasza czytelnia została odświętnie ozdobiona. Zawisły wydrukowane okładki nowych książek. Pojawił się plakat i kolorowe balony informujący o tym ważnym dla bibliotek i bibliotekarzy święcie. Panie bibliotekarki też odpowiednio się ubrały. Przedstawiciele klas I-III zostali zaproszeni do konkursów, które odbywały się na przerwach. Pierwszoklasiści rozpoznawali postacie z baśni i bajek, układali puzzle. Uczniowie klas II odgadywali zagadki o bohaterach z książek. Natomiast klasy III musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące lektur, które uczniowie poznali w ciągu trzech lat nauki. Zabawy było dużo. Na koniec słodkie nagrody, które pomogła kupić nam Rada Rodziców.

Na korytarzu pojawiła się też gazetka z ciekawostkami dotyczącymi książek, pisarzy i bibliotek. Ciekawostki będą wisiały jeszcze kilka tygodni. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Bożena Heluszka