Dzień białej czekolady

Uczniowie klasy 1a 25 września świętowali Dzień białej czekolady w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Kożuchowie.

Przy tej okazji uczniowie poznali  pracę bibliotekarza. Dowiedzieli się jak należy zachowywać się w bibliotece, jak szanować książki oraz jak można zapisać się do biblioteki. I wreszcie  nastąpiła uroczysta chwila, pani p.o. dyrektora Sylwia Samburska pasowała pierwszaków na czytelników .

Potem nadszedł długo wyczekiwany moment. Panie Halinka przedstawiła dzieciom z ciekawostkami na temat czekolady i odsłoniła tajemniczy  parawan. A tam – czekoladowa fontanna i owoce. Wszyscy maczali w niej kawałki owoców i zjadali z apetytem. Chociaż było to święto białej czekolady z fontanny wypłynęła ciemna czekolada.
Gdy już wszyscy popróbowali czekoladowych smakołyków dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania Moniki Majewskiej ” Bajka o misiu, który uwielbiał czekoladę”. Bohater opowiadania był łakomczuszkiem, a my wiemy, że z łakociami nie należy przesadzać, ale gorzka czekolada spożywana z umiarem poprawia nastrój. 

Irena Hajder