„Dwójka” kończy realizację projektu „Szkolny Klub Sportowy”

Szkolny Związek Sportowy ZIEMIA LUBUSKA w porozumieniu z Lubuską Federacją Sportu rozpoczęły od 1 lutego 2019 roku realizację programu „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” w którym uczestniczą uczniowie z klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie.

Celem programu jest stworzenie uczestnikom warunków do poszukiwania, odkrywania i pogłębiania swoich uzdolnień i zainteresowań, przygotowanie do aktywności fizycznej indywidualnej i zespołowej; umożliwienie poprawy kondycji fizycznej i nabywanie umiejętności regeneracji sił poprzez aktywny wypoczynek; wdrożenie do systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych opartych na: usamodzielniających metodach pracy prowadzących do podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Znając potrzeby rozwojowe uczniów naszej szkoły, ich zainteresowania i predyspozycje oraz warunki jakimi dysponuje szkoła prowadzone były zajęcia z  mini koszykówki i koszykówki dla dziewcząt i chłopców wymiarze 2 godzin tygodniowo.

Zajęcia  odbywały się dwa razy w tygodniu. Każda z grup liczyła 15 uczniów.  Na zajęciach uczniowie ćwiczyli: kozłowanie, podania, rzuty do kosza, postępowanie indywidualne, zespołowe w ofensywie, defensywie. Każde zajęcia rozpoczynały się od rozgrzewki i zabawy ożywiającej z piłkami. W grupach tych dominowała głównie forma zabawowa i zadaniowa. Większość zajęć  przeprowadzona była w formie gier i zabaw.

Systematyczna praca na trudnych i systematycznych treningach z dziećmi przyniosła wiele sukcesów i wyróżnień. Drużyna dziewcząt reprezentowała szkołę w zawodach powiatowych koszykówce zajmując I m. oraz w półfinale wojewódzkim zajmując III m.

Teraz  nadszedł wyczekiwany przez Was czas przerwy świątecznej. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten magiczny czas życzymy Wam pachnących jodełek z ogromem światełek. Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka. Prezentów pod choinką od Mikołaja z wesołą minką. Ciepła rodzinnego w Dzień Narodzenia Pańskiego. Dużo jedzenia na stole, niech te Święta będą wesołe.

A w Nowym Roku wznoście się na wyżyny możliwości, poprawiajcie rekordy, sięgajcie po medale i tytuły, a gdy nawet przyjdzie skapitulować, to miejcie przeświadczenie, że zrobiliście wszystko, co w tym meczu, w tych zawodach, tego dnia – było w Waszej mocy. Wygrywajcie dla własnej satysfakcji i swoich bliskich, a także by zyskać szacunek dla siebie i innych.

Tadeusz Krzyżanowski