Dolnośląska ekspedycja małych odkrywców historii z “Dwójki”

13 czerwca rano, w poszukiwaniu tajemnic minionych wieków i historii najnowszej, na dolnośląski szlak cysterski do Krzeszowa oraz do podziemi kamiennogórskich, udała się grupa małych poszukiwaczy przygód z klas od 2 do 6. W towarzystwie Księdza Daniela, Pani Zuzanny
i Rodziców odbył się wspaniały historyczny rajd z całą masą wrażeń.
Celem naszej wyprawy były: Arado – zaginione laboratorium Hitlera
w Kamiennej Górze, czyli podziemne sztolnie wydrążone pod Kamienną Górą przez przymusowych robotników na rozkaz Hitlera. Kompleks jest najnowocześniejszym podziemnym obiektem historycznym w Polsce.
Nowatorska iluminacja świetlna, efekty audio i przewodnik, który wcielił się w rolę agenta polskiego wywiadu i prowadził naszą grupę by zdobyć niemieckie tajemnice, unikalne w skali Europy eksponaty – części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, niemieckiej enigmy oraz wiele tajemnic z czasów II wojny światowej – to wszystko widzieliśmy na własne oczy.

Drugim celem wyprawy był Krzeszów – miejscowość położona w Kotlinie Kamiennogórskiej na Dolnym Śląsku. Krzeszowskie opactwo cystersów to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP.  Tędy przebiega również główny Europejski Szlak Cysterski oraz Sudecka Droga św. Jakuba.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszej wyprawy.