Dni Kożuchowa 2015

Od kilku lat uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2
w Kożuchowie biorą aktywny udział w obchodach Dni Kożuchowa. I w tym roku nas nie zabrakło. Wzięliśmy udział w Turnieju Rycerskim zorganizowanym w sobotę 30 maja w miejskiej fosie. Rycerskie zmagania poprzedził uroczysty pochód, w którym licznie i w średniowiecznych strojach paradowaliśmy kożuchowskimi ulicami. Po uroczystym powitaniu gości i rycerskich bractw oraz przekazaniu kluczy do miasta rycerzom, uczennice z klas szóstych zaprezentowały tańce średniowieczne. Później rozpoczęły się rycerskie harce i zmagania. Przez cały dzień dzieci uczestniczyły w warsztatach i pokazach. Przybyłym mieszkańcom Kożuchowa i turystom pyszne ciasta, kawę oraz herbatę serwowali członkowie Stowarzyszenia „Kożuchowska Dwójka”. Ciasta upiekli rodzice i nauczyciele z naszej szkoły.

W niedzielę 31 maja w miejskim parku swoje talenty taneczne i wokalne prezentowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pań: Moniki Szczepańskiej i Jolanty Guzik  oraz tancerze z grupy tańca hip hop „Hot Chili Steppers” pod kierunkiem pani Agaty Skibińskiej. Szkolni szachiści przedstawili „żywe szachy” pod kierunkiem pana Grzegorza Murawskiego. Partię rozgrywali uczniowie Paulina Raczykowska i Olgierd Zezulkin.

 

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W KOŻUCHOWIE SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

UCZNIOM, RODZICOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY,

 KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W OBCHODACH DNI KOŻUCHOWA

ORAZ WSPIERALI ICH PRZYGOTOWANIE.

« z 4 »