DNI JĘZYKÓW OBCYCH JUŻ ZA NAMI!!!

I edycja obchodów święta języków w naszej szkole “Dni Języków Obcych”, przygotowana przez nauczycieli języków obcych – p. Marcelę Adam i p. Justynę Molendę już za nami. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział, a Dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Pierwszy dzień konkursu upływał nam pod hasłem „Podróż dookoła świata”. Klasy IV – VII losowały kraje, które miały zaprezentować, natomiast klasy I-III uczestniczyły w konkursie plastycznym, w którym trzeba było stworzyć obraz prezentujący wymarzony kraj. Dodatkowo w holu szkoły zorganizowano wystawę o stereotypach narodowych oraz prezentacje projektów, które podczas zajęć z języka angielskiego wykonywały klasy IV – „Poland is cool” oraz „Greetings from Poland”.Wyniki konkursu klas  oraz konkursu plastycznego już w najbliższą środę na pierwszej lekcji.

Podczas drugiego dnia obchodów święta języków królowała muzyka. Młodsi uczniowie wspólnie odśpiewali i zatańczyli utwór „Baby shark” na sali gimnastycznej. Natomiast starsi wystartowali w konkursie karaoke. Miło nam poinformować, że miejsce I. wywalczyła Amelia Monogarow z kl. VIIB, która nostalgicznie wykonała utwór grupy The NBHD “Sweather Weather”. Świetnie zaprezentowała się również Kinga Zabrocka z kl. IVB, która rozbujała publiczność utworem z repertuaru Eda Sheerana “Perfect”. III. miejsce wywalczyło trio z kl. VA w składzie Blanka Duszyńska, Zuzia Kubów i Gosia Mrowińska. Dziewczyny ujęły jury bezbłędnym wykonaniem utworu “Riptide” autorstwa Vance Joya.

Już niebawem dowiecie się, która klasa najlepiej zaprezentowała się w konkursie “Podróż dookoła świata” i kto wygrał konkurs plastyczny.

Dziękujemy raz jeszcze za udział w tegorocznej edycji konkursu i liczymy na więcej w przyszłym roku. Na pewno wystartujemy w nowej odsłonie.

Zespół językowy