Decyzje i wybory, czyli oferta szkół ponadpodstawowych dla ósmoklasistów

Już od końca lutego br. trwają spotkania on-line przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z uczniami klas ósmych naszej szkoły.

Dotychczas wychowawcy klas ósmych Jolanta Sulikowska i Marta Mioduszewska  oraz  doradca zawodowy Magdalena Łozyniak, zorganizowały spotkania on-line z ZSP NR 5 w Kożuchowie, IV Liceum w Zielonej Górze ,,Lotnik” , a w trakcie wirtualnych Dni Otwartych młodzież zapoznała się z ofertą nowosolskiego Liceum Ogólnokształcącego. W najbliższym czasie planowane jest również spotkanie on-line z przedstawicielami CKZIU ,,ELEKTRYK” Nowa Sól.

Ósmoklasiści mogą w ten sposób  dodatkowo zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych, systemem pracy w danej szkole, uzyskać bezpośrednio informacje nt. sposobu i zasad rekrutacji do szkoły.

Mając na względzie niepełny już miesiąc do rozpoczęcia rekrutacji, mamy nadzieję, że organizowane spotkania pomogą w dokonywanych wyborach i ostatecznych decyzjach.