Czytam, bo lubię !

SZÓSTOKLASIŚCI POLECAJĄ KSIĄŻKI I ZACHĘCAJĄ DO CZYTANIA. To nie żart. W ramach pracy nad rozwojem czytelnictwa uczniowie klasy 6 b prezentowali swoje ulubione książki. Kinga Mielcarek, nauczycielka języka polskiego, doszła do wniosku, że nikt lepiej nie zachęci uczniów do czytania niż oni sami. Uczniowie opowiadali o książkach, które ostatnio wypożyczyli ze szkolnej biblioteki i przeczytali.  Zachęcali kolegów i koleżanki do zapoznania się  z nimi, nie zdradzali jednak szczegółów fabuły. Najciekawiej opowiadała Julita Łyko o serii Pandora Heartes,  Klaudia i Małgosia zaintrygowały wszystkich informacjami o „przeklętym dziecku”, przekonały też, że warto zajrzeć do  magicznej krainy Baśnioboru. Chłopcy zdecydowanie wolą tematykę sportową lub przygodowo – wojenną, tu wyróżnił się Olek prezentując  „Opowiadania dla dzieci według Dickensa”.