Czym zajmuje się myśliwy?

Wiele cennych informacji na temat myślistwa zgromadzali uczniowie klasy 2c i 2a podczas spotkania z myśliwymi w Kole Łowieckim „Sokół” w Kożuchowie, do którego wybrali się 1 czerwca.

Pan Witold Rudkiewicz i Zdzisław Rudkiewicz spotkanie z uczniami rozpoczęli od legendy o św. Hubercie – patronie myśliwych. Zapoznali dzieci z najczęściej spotykanymi zwierzętami leśnymi, ich charakterystycznymi cechami. Uczniowie obejrzeli poroża, kły i szable dzików oraz plansze z tropami pozostawianymi przez leśnych mieszkańców. Dowiedzieli się, że myśliwi nie tylko polują, ale także dokarmiają zwierzęta i dbają o ochronę środowiska.  Po części dydaktycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Każdy uczeń został obdarowany książką pt. „Łowiectwo”. W drodze powrotnej były jeszcze lody oraz zabawy na placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu obok szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania członkom Koła Łowieckiego „Sokół” w Kożuchowie za przekazanie wielu cennych wiadomości na temat łowiectwa i leśnej zwierzyny

M. Szczepańska