CZY MOTYW ZBRODNI JEST POPULARNY W RÓŻNYCH TEKSTACH KULTURY? czyli PROJEKT EDUKACYJNY KLASY 7B

        Projekt edukacyjny? Hmm…. Już wielokrotnie tę metodę stosowaliśmy na zajęciach w naszej szkole. Ale tak ,,od podszewki” poznaliśmy go na lekcjach języka polskiego. Wprawdzie  pani J.Sulikowska zaproponowała nam analizę motywu miłości w literaturze, ale kto by tam się zastanawiał: kochał czy nie kochał?

      Wykorzystaliśmy fakt, że właśnie interpretowaliśmy ,,Dwanaście prac Herkulesa”   A. Christie i porwaliśmy się na temat: ,,Zbrodnia- motyw popularny w różnych tekstach kultury”. Może zbyt mocny, ale właśnie dlatego nas interesujący…

     Efekt naszej pracy zaprezentowaliśmy na lekcji podsumowującej, na której obecna była Pani Dyrektor- K. Gaczyńska.

Ania, Amelia i Klaudia przedstawiły założenia projektu i etapy pracy. Kamil– słynne zbrodnie w historii. Wiktor– głośne morderstwa wśród raperów. A dopełnieniem była autorska piosenka Julity, Mikołaja i Gracjana uzupełniona oryginalnym układem choreograficznym.

Grupa kabaretowa pod kierownictwem Stasia, czyli: Aleks, Artur, Kacper i Wiktor pokazała historię zbrodni w rodzinie hrabiego w stylu Monty Pythona.

A wisienką na torcie był film w reżyserii Franka, nakręcony wg jego scenariusza z udziałem wszystkich uczniów naszej klasy.

Franka uznaliśmy też za najbardziej twórczą osobę w naszym projekcie.

     Zamieszczamy fotorelację z planu zdjęciowego i zachęcamy wszystkich do prezentowania swoich zdolności w różnych projektach edukacyjnych. Pozdrawiamy!

                                                                                                         Klasa 7B