Czas świąt to czas obdarowywania

7 grudnia uczniowie klasy 3a wybrali się do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych USKOM w Kożuchowie, aby zawieźć potrzebującym zwierzętom znajdującym się w schronisku karmę zebraną w klasie. Pokarm przekazaliśmy pani Monice Kuzak, która opowiedziała nam, dlaczego zwierzęta trafiają do schroniska i jak należy się nimi opiekować. Dużo emocji wywarły na dzieciach zdjęcia podopiecznych wydrukowane na kartkach, znajdujących się również na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Kierownik pan Mariusz Stokłosa nazwał nas mikołajami zwierząt i podziękował wręczając każdemu czekoladowego mikołaja oraz pisemne podziękowanie dla klasy zachęcając do organizowania takich akcji.

Zbiórki społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać potrzeby związane z pomocą nie tylko ludziom, ale również zwierzętom.

                                                                                                            Dorota Łyko