Centrum Przyrodnicze Planetarium Deptak

29.11.16r. klasy 6B i 6A pojechały na pierwszą (w tym roku szkolnym) wycieczkę klasową do Zielonej Góry. Po sprawdzeniu obecności i przypomnieniu zasad przez wychowawczynie, udaliśmy się pod Chatę Polską. Wyjechaliśmy punktualnie o 8:30. Podróż trwała czterdzieści minut. Pierwszą atrakcją było Planetarium Wenus. Obejrzeliśmy interesujący film pod tytułem “Powrót na Księżyc” i mapę jesiennego nieba.  Gdy wyszliśmy z Planetarium mieliśmy ponad godzinę na dotarcie do Centrum Przyrodniczego, dlatego pani Kinga postanowiła zrobić lekcję historii w terenie, oprowadziła nas po „starym mieście” Zielonej Góry. Dowidzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o deptaku,  których do tej pory nikt nie wiedział. Na miejscu zjedliśmy kanapki i po chwili zostaliśmy oprowadzeni przez instruktorkę po wielu ciekawych stanowiskach. Mięliśmy godzinę na samodzielne korzystanie  z miejsc naukowych. Najciekawszą atrakcją była kula z prądem,  mikroskop, gdzie były próbki kilku ciekawych rzeczy np. komar, głowa gryzącej osy, płuca szczura.  O godzinie 14:00 wyjechaliśmy z Zielonej Góry. Pięćdziesiąt minut później byliśmy na miejscu. Zadowoleni i zmęczeni poszliśmy z rodzicami do domu.
Zdaniem szóstoklasistów wycieczka była bardzo interesująca. Uczniom podobała się w jaskini światła, ponieważ można było zobaczyć jaką ważną rolę odgrywa światło, przeprowadzić kilka świetlnych eksperymentów.  Równie ciekawe były też wagi, na których można było sprawdzić swoją wagę na każdej planecie naszego układu słonecznego. Wszyscy zgodnie przyznali, że chętnie pojechałbym jeszcze raz, żeby zobaczyć piękno przyrody i kosmosu, fantastycznie się bawiliśmy, a przy okazji dużo nauczyliśmy.

Redakcja klasa 6 b