Cała Polska czyta dzieciom

Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom zachęca dorosłych do codziennego głośnego czytania dzieciom. Jak każdego roku, tak i w tym Fundacja organizuje święto czytelnicze w dniach 2-10 czerwca. To literackie wydarzenie odbywa się pod hasłem „Czytanie łączy”.

Z tej okazji uczniowie klasy 3c wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Kożuchowie. Zaproszeni goście – pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Aleksandra Posyniak i Katarzyna Maciejewska czytały książki o sympatycznej czarownicy, a pani Marta Skiba o prawdziwej przyjaźni.

Uczniowie chętnie włączają się do czytelniczych akcji nie tylko przy okazji tego święta. Posiadają w swojej sali lekcyjnej kolekcję książek polecanych przez Fundację i  biorą udział w całorocznym projekcie „Czytające szkoły”.

Codzienne czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość.

 

M. Szczepańska