Cała Polska czyta dzieciom

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Kożuchowie po raz kolejny odbywa się akcja Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Zachęca ona dorosłych do codziennego głośnego czytania dzieciom.

20 maja uczniowie klasy 1b uczestniczyli w tym literackim wydarzeniu. Wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2 wysłuchali kilku opowieści czytanych przez zaproszonych gości. Burmistrz Kożuchowa pan Paweł Jagasek przeczytał książkę o przygodach przyjaciół Kubusia Puchatka pt. „Hefalumpy”, a pełniąca obowiązki dyrektora biblioteki w Kożuchowie pani Sylwia Samburska zapoznała dzieci z przygodami zwierząt w opowiadaniu „Zwierzęta moi przyjaciele”.

Na zakończenie każdy dostał zakładkę do książki i cukierek. Uczniowie chętnie włączają się do czytelniczych akcji i odwiedzają miejską bibliotekę.

Dziękujemy za zaproszenie.

Monika Szczepańska