Bolesławiec miasto ceramiki

      Niedawno wrócili z „ Zielonej Szkoły” we Wroniawach, a już 29 kwietnia poznawali inni region Polski- Dolny Śląsk. To uczniowie klas 3 uczą się poprzez podróże i zabawę. Podczas zwiedzania jednego z zakładów ceramicznych, obserwowali proces produkcji wyrobów ceramicznych na poszczególnych etapach- formowanie naczyń i ich obróbkę, pierwsze wypalanie, dekorowanie, politurowanie, drugie wypalanie. Oczywiście był czas na zakupy w przyzakładowym sklepie. Po ciężkiej pracy przyszedł moment na odpoczynek w gospodarstwie konnym. Każdy mógł spróbować potrawy regionalnej, wypiekanej w tym regionie przez przybyłych tu kiedyś Serbów, czyli pity z jabłkami i serem, która smakowała wyśmienicie- choć nie wszystkim. Był również czas na przejażdżkę na koniu oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Najedzeni i wypoczęci turyści z klas trzecich ruszyli zwiedzać  zamek Kliczków, który jest jednym z najatrakcyjniejszych zamków w tym regionie. Młodym turystom bardzo podobał się stylizowany wystrój sal oraz oryginalne piece kaflowe. Później wszyscy udali się na krótki spacer i zwiedzanie cmentarza koni. Pogoda dopisała, humory również. Była to niezapomniana lekcja, relaks i wypoczynek na wolnym powietrzu.