BOCIANIE ŚWIĘTO W BIBLIOTECE

Najpopularniejszym ptakiem w Polsce  jest bocian biały, dlatego 31 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego.  Ptak ten uważany jest za nieodzowny element naszego rodzimego krajobrazu wiejskiego. Nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w Polsce zamieszkuje co czwarty bocian na świecie. Czy jednak wiemy o nim wszystko? Uczniowie klasy 3a  i 3b z SP nr 2 w Kożuchowie postanowili poszerzyć swoją wiedzę biorąc udział      w kolejnej lekcji bibliotecznej w Bibliotece Miejskiej. Tym razem  spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom sylwetki Marii Kownackiej oraz lektury „Kajtkowe przygody”, a przez to zainteresowaniem  uczniów życiem bociana.  Dzieci wzięły udział w quizie, rozwiązały krzyżówkę, prześledziły na mapach wędrówkę bocianów, wykonały pracę plastyczno- techniczną „ Gniazdo bociana”,  rysowały tego ptaka w naturalnych wymiarach  i porównywały jego wysokość, rozpiętość skrzydeł i ciężar do swojego wzrostu, ciężaru i rozpiętości ramion. Lekcja była bardzo ciekawa i dostarczyła wiele radości i zabawy oraz wiedzy i umiejętności. Dzieci wyraziły chęć poznawania innych lektur w tak ciekawy sposób.

                                                                                                              Irena Hajder