,,Bierzemy udział w Dniu Bezpiecznego Internetu”

W ubiegłym tygodniu 11 lutego 2020 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W ramach obchodów DBI zainicjowane zostały różne działania profilaktyczne. Uczniowie wykonali min. szereg prac plastycznych, w których ujęli tematykę zasad bezpieczeństwa i szacunku  w  Internecie. Prace zaprezentowane zostały na forum szkoły, promując także pozytywne wykorzystywanie zasobów internetowych. Uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Na wielu lekcjach można było również poruszyć temat bezpieczeństwa w sieci w formie pogadanek  i dyskusji,  w oparciu o profilaktyczne materiały multimedialne.

Na stronie internetowej umieszczono informator dla rodziców i uczniów odnośnie tej tematyki, z ujęciem kontaktów i adresów pomocowych.

Magdalena Łozyniak