Biblioteka poleca na ferie…

Drodzy Uczniowie, przypominamy: ponieważ nie jest możliwy obecnie dostęp do księgozbioru w naszej szkolnej bibliotece, wybór książki do czytania może być trudny. Dlatego podczas trwania akcji „Zabierz książkę na ferie” będziemy Wam polecać książki, które są dostępne w bibliotece szkolnej. Zachęcam do wypożyczania książek na ferie i podpowiadam jakie książki są dostępne w szkolnej bibliotece. Czas wolny warto spędzić z książką i przenieść się do magicznego świata.  Może ktoś z Was skorzysta z naszych podpowiedzi i ułatwi Wam to podjęcie decyzji dotyczącej wyboru i wypożyczenia książki . Aby wypożyczyć książkę należy napisać wiadomość  poprzez dziennik Librus. Książkę będzie można odebrać w sekretariacie szkoły. Biblioteka zaprasza!

Barbara Chmiel

„Dziennik Cwaniaczka” – Jeff Kinney

to seria książek dla dzieci i młodzieży wydawanych od 2007 roku. Książki opowiadają o życiu nastoletniego Grega, który opisuje swoje perypetie i zmagania ze szkolną rzeczywistością w prowadzonym przez siebie dzienniku. Zdarzenia inspirowane są osobistymi przeżyciami twórcy.

“Tom 1: Dziennik cwaniaczka” – w tej części Greg rozpoczyna swoją opowieść, opisuje czas spędzony w gimnazjum i swoje sposoby na radzenie sobie z przeciwnościami losu.

 

„Mikołajek i inne chłopaki” – Goscinny Sempe

 

Jest to zbiór krótkich historyjek, z których każda zajmuje jeden rozdział. Opowiadają one o przygodach głównego bohatera, Mikołajka, i jego szkolnych kolegów. Akcja wielu z nich dzieje się w szkole, gdzie chłopcy psocą i dokuczają nauczycielom, nie robią tego jednak złośliwie, lecz raczej z nadmiaru energii. W rzeczywistości bardzo lubią swoją wychowawczynię i starają się nie robić jej przykrości – tyle, że często kończy się na staraniach. Mikołajek jest mimo to sympatycznym chłopcem, wrażliwym i kochającym rodziców, którym nie chce sprawiać kłopotów, choć jeszcze nie zawsze mu się to udaje.

W szkolnej bibliotece posiadamy inne części do wypożyczenia: Mikołajek, Najnowsze przygody Mikołajka, Nieznane przygody Mikołajka.

 

„Dzieci z Bullerbyn” – Astrid Lindgren

W książce dziewczynka o imieniu Lisa opowiada o przygodach swoich i innych dzieci z osady (liczącej trzy zagrody) Bullerbyn. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.

„Sposób na Elfa” – Marcin Pałasz

“Sposób na Elfa” to wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka, i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!

 

„Dom tajemnic” – Chris Columbus, Ned Vizzini

Eleanor, Kordelia i Brendan razem z rodzicami przeprowadzają się do wielkiego domu, który należał kiedyś do tajemniczego pisarza, Denvera Kristoffa. Po niezapowiedzianej wizycie jego córki, niepokojącej staruszki, rodzeństwo trafia do groźnego świata, w którym czyhają na nich olbrzymy, piraci, Wichrowa Wiedźma i Król Burz. Jaką tajemnicę kryje historia ich własnej rodziny? Czy rodzeństwu uda się w końcu odnaleźć drogę do domu?