Biała czekolada

22 września przypada Dzień białej czekolady. Na tę uroczystość zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kożuchowie uczniowie z klasy 1b.

Była to doskonała okazja, aby poznać  pracę bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki i w jaki sposób szukać wybranej książki.  Wysłuchali także fragmentu bajki o misiu, który uwielbia czekoladę.

Potem nadszedł długo wyczekiwany moment. Panie bibliotekarki odsłoniły parawan, a oczom dzieci ukazała się czekoladowa fontanna i owoce. Wszyscy maczali w niej kawałki owoców i zjadali z apetytem. Chociaż było to święto białej czekolady z fontanny wypłynęła także ciemna czekolada.

Wiemy, że ze słodyczami nie należy przesadzać, ale czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie.  Pomaga w pracy mózgu i poprawia nastrój.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za wszystkie pyszności.

Monika Szczepańska