Bezpiecznie z Puchatkiem

Kolejny rocznik pierwszoklasistów naszej szkoły odebrał dyplomy za udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Uczniowie z klasy 1a i 1b w drugim semestrze roku szkolnego brali udział w lekcjach obejmujących tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Uczyli się zgodnie z prawem poruszać po drodze, bezpiecznie spędzać czas w szkole i w domu, zdrowo odpoczywać w czasie wolnym i nawiązywać prawidłowe relacje z rówieśnikami.  Zdobywali umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczestnictwo w zajęciach wymagało od dzieci aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Każdy miał także okazję zweryfikować  swoją wiedzę rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Za udział w XIII edycji tego programu Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie otrzymała certyfikat.

Monika Szczepańska i Barbara Zegzuła