Bezpiecznie z prądem

23 września Wolontariusze  Grupy  ENEA w ramach programu edukacyjnego  „Nie taki prąd straszny” przeprowadzili zajęcia  dla uczniów z klasy 2b. Dzieci dowiedziały się co to jest prąd  i jak powstaje. Poznały  różne źródła energii elektrycznej, z których najbardziej przyjaznymi  dla naszej planety jest słońce, woda i wiatr. Uczyły się odpowiedzialności za środowisko poznając różne  sposoby oszczędzania energii i  stosowania urządzeń energooszczędnych.

Duża część tego spotkania została przeznaczona na rozwijanie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy przećwiczył  wykonywanie sztucznego oddychania i bezpieczne układanie poszkodowanych. Drugoklasiści obejrzeli także animowany film pt.”  Nie taki prąd straszny”, a na zakończenie otrzymali atrakcyjne prezenty.

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom Grupy ENEA za przekazanie wielu ciekawych wiadomości.

Monika Szczepańska