Bartek i jego hobby

Jazda na hulajnodze wyczynowej,  układanie klocków lego, a w okresie zimowym skoki narciarskie, to pasje Bartka Ukraińskiego z klasy 1b.  Gdy tylko pozwala na to pogoda czas wolny spędza na skateparku. Jeżdżąc na hulajnodze wykonuje  przeróżne triki. Zawsze pamięta o niezbędnym wyposażeniu jak kask i ochraniacze.

W okresie zimowym pochłaniają go skoki narciarskie. Doskonale orientuje się, gdzie odbywają się zawody. Zna nazwiska skoczków, kraje, z których pochodzą oraz rozpoznaje flagi tych państw. Pamięta jakiej długości oddają skoki i które zajmują miejsca.

Kolejną pasją jest układanie klocków lego. Swoje budowle zaprezentował Bartek kolegom odwiedzając ich na początku czerwca w szkole. Najpierw jednak napisał ogłoszenie, w którym zaprosił uczniów z klasy 1b na „wirtualną” wystawę. Następnie na przygotowanej z pomocą starszego brata Wojtka prezentacji przedstawił swoją kolekcję. Był tam między innymi szpital z całą infrastrukturą, żuraw samochodowy oraz najnowsze dzieło – tygrys.  Chłopcy podkreślili, że w lego najciekawsze jest to, że są to klocki modułowe. Pozwalają rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

Wszystkie dzieci były pod ogromnym wrażeniem tej kolekcji, nagrodzili Bartka głośnymi oklaskami.

Monika Szczepańska