Bajki i bajeczki

“Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.” J. Iwaszkiewicz

W ramach zajęć bibliotecznych uczniowie klas 1a i 1b w miesiącu kwietniu zapoznali się z bajkami H. Ch. Andersena, który w tym miesiącu obchodziłby swoje urodziny. Uczniowie raz w tygodniu słuchali takich bajek jak “Brzydkie kaczątko”, “Królewna na ziarnku grochu”, “Mała syrenka”, “Nowe szaty cesarza” – czytane przez panią bibliotekarkę Barbarę Chmiel. W ramach podsumowania zajęć dzieci sprawdzały swoją wiedzę dotyczącą bajek Pana Andersena odpowiadając na pytania zawarte w teście. Najlepiej treść bajek zapamiętali i poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania: Borkowska Nela, Kurzyńska Zuzanna, Karpińska Pola, Pięt Łucja – uczennice klasy 1a oraz Malczyk Franciszek z klasy 1b Drugie miejsce zajęli: Nikodem Kapusta, Michał Nieścior i Blanka Sztonyk z klasy 1a oraz Marcel Marczewski i Anna Olcha-Pawłowska z klasy1b.

Gratuluję wszystkim uczniom i zapraszam do biblioteki szkolnej.