ANDRZEJKOWY WIECZÓR W SZKOLE

W piątek, 30 listopada od godziny 16.00 uczniowie klasy 6 a, z wychowawczynią Martą Mioduszewska oraz nauczycielką Katarzyną Mierzwińską, rozpoczęli  wypełnione wróżbami i  zabawami andrzejkowe spotkanie.

Dziewczynki  miały okazję “dowiedzieć się” jak będzie miał na imię ich przyszły mąż, dzięki przebijaniu serca, zaś chłopcy – przyszła żona. Zawody znajdowały się w przebijanych balonach. Ponad to dzieci mogły dowiedzieć się w jakich zawodach odnajdą się w przyszłości. Aby wywróżyć imię przyszłego ukochanego do skorupy orzecha dzieci przyczepiali kartki ze swoim imieniem i wkładają je do miski z wodą, w której pływały orzechy z przyczepionym imieniem męskim. Gdy skorupy się złączyły był to magiczny znak, że przyszły wybranek będzie nosił imię z kartki.

Poszukiwania ukochanych, bogactwa, czy zawodu przerywane były tańcami i zabawami: balonami, tańce z krzesłami i wiele, wiele innych.

Uczniowie udowodnili, że potrafią się doskonale bawić.

Marta Mioduszewska