ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWO

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Uczniowie klasy 3a przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Były ciasteczka z wróżbą i kolory „przepowiadające” najbliższą przyszłość. Nie zabrakło odpowiedniej dekoracji i słodkiego poczęstunku. Wszystko przygotowali uczniowie wraz z rodzicami, za co należą im się ogromne brawa.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.

Irena Hajder