Akademia z okazji 11 Listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Kożuchowie

W dniu dzisiejszym w naszej szkole uroczyście obchodzimy Dzień Niepodległości. Po wprowadzeniu sztandaru  odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego” bez podkładu muzycznego, co jest wieloletnia tradycją szkoły. Uczniowie klasy 6a pod kierunkiem p. Małgorzaty Gierszewskiej  wcielili się w postaci  bohaterów „Syzyfowych prac”  Stefana Żeromskiego oraz „Marcina Kozery” Marii Dąbrowskiej. Odegrali scenkę przedstawiająca strajk polskich dzieci w szkole we Wrześni, które zmuszano do nauki religii w języku  niemiecku. Przedstawienie zakończono odśpiewaniem  „Roty”  Marii Konopnickiej. Młodzi aktorzy wystąpili w stylizowanych strojach i fryzurach  z epoki. Szóstoklasiści występowali razem ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą. Scenografię pomogli przygotować p. Barbara Chmiel i p. Jacek Sławiński, fryzury uczesała p. Dorota Łyko, oprawę muzyczną przygotowała p. Monika Świtalska, wiersza w języku rosyjskim uczyła dzieci p. Anna Tymczak. Uczniowie szkoły oglądali z zaciekawieniem i uwagą.

Katarzyna Gaczyńska